Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie gardź jednak legendami, dziedzictwem odległych wieków, często bowiem się zdarza, iż stare niańki przechowują w pamięci wiadomości, które niegdyś największym nawet Mędrcom oddały usługi." Celeborn, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku? 

Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku?
Tak
32%
 32%  [ 94 ]
Nie
51%
 51%  [ 148 ]
Jeszcze nie wiem.
15%
 15%  [ 46 ]
Oddano głosów : 288

Autor Wiadomość
Adan
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 17-09-2002 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

nairael napisał(a):
Nigdy!!!
Ja jestem osoba wierzaca i wierze w aniolow wiec nie chce pozbawic swoje dziecko ich opieki. Moze to glupio brzmi ale nie moge inaczej tego wytlumaczyc Nie Nie
Nairael Silmawylien

Hmm.. Nie znam anioła o imienia np. Sławomir, Bogumił, Bolesław, a imiona te są bardzo popularne - starosłowiańskie, a mimo to nadawane na chrzcie. Dalej co do aniołów, chyba raczej w większości chodziło ci o świętych i błogosławionych, bo anielskich imion jest stosunkowo niewiele, choć sam takie mam.
Z prawnego punktu widzenia nie ma chyba przeszkód aby nazwać np. chłopca Boromir - zdrobnienie byłoby Borek, a imitująca słowiańską końcówka -mir, powodowałaby że ludzie nie obeznani zTolkienem nie zwracaliby na takie imię jakiejś szczególnej uwagi. To ostatnie odnośnie stosunków przedszkolno-szkolno-podwórkowych.
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora