Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Twoja ulubiona książka Tolkiena 

Jaka jest twoja ulubiona książka Tolkiena
Władca Pierścieni
48%
 48%  [ 98 ]
Silmarillion
36%
 36%  [ 74 ]
rudy Dżil i jego pies
1%
 1%  [ 3 ]
Łazikanty
0%
 0%  [ 0 ]
Tom bombadil
0%
 0%  [ 0 ]
Kowal z podlesia Większego
1%
 1%  [ 3 ]
Listy
0%
 0%  [ 1 ]
Księga zaginionych opowieści
1%
 1%  [ 4 ]
Hobbit
6%
 6%  [ 14 ]
Niedokończone Opowieści
2%
 2%  [ 6 ]
Oddano głosów : 203

Autor Wiadomość
Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 25-06-2013 19:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Silmarillion. Wybrałam tą opcję, przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo ciekawa książka i dużo się w niej dzieje. Uwielbiam historie znajdujące się w Silmie i ogólnie taki rodzaj książek. Kocham też wiele postaci żyjących w I Erze i gdyby nie ta książka nigdy bym ich nie poznała. Cieszę się, że przeczytałam Silmarillion. Na poczatku nie było mi łatwo, początek mnie trochę nudził, ale potem stwierdziłam, że to dlatego, że nie spodziewałam się czegoś takiego i się nie poddawałam. Potem doczytałam do końca i stwierdziłam, że ta książka o wiele bardziej podoba mi się od WP (WP jest u mnie na drugim miejscu) i teraz często do niej wracam.
---
Thingol umarł.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość