Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co ty masz na głowie II, czyli korony i biżuteria Elfów 
Autor Wiadomość
Lassemista
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 11-06-2013 19:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Uwielbiam takie zdobienia na zbrojach Love To chyba ta sama/podobna technika?

Tak, to też damaskinaż. Ta technika jest niesamowita, delikatne ryty i młotkowanie na zimno, naprawdę ,,nic wielkiego" a efekty powalają na kolana. Obydwie wrzuciłyśmy wersję renesansową techniki-to znaczy z wklepywaniem płatków metalu, wersja arabska to taka z użyciem drucika cienkiego jak włos. W Toledo spędziłam cały dzień na zaglądaniu przez ramię rzemieślnikom i próbowałam nawet potem coś tworzyć. Z przymrużeniem oka

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Co do opisu taka surowość kojarzy mi się z wojnami Beleriandu, tam wszystko generalnie widzę smutniejsze, w przytłumionych barwach. Natomiast korony na oficjalne audiencje będą bardziej zdobne, zaś korony i klejnoty Amanu, gdzie Quendi je nawet rozrzucali po plażach kojarzą mi się z różnorodnością, kolorem, światłem i zabawą. Bogactwo surowców, brak własności i wolność tworzenia, to mogły być niestworzone pomysły. Tak, ale poza Amanem też mi dla Quendich najbardziej pasują delikatne, skromne ozdoby.

A dla mnie nawet amańska biżuteria nie była raczej jakaś szczególnie zdobna, wyobrażam sobie raczej jej misterność i pomysłowość. Wiem, że to nie do końca tak było, Nauglamir raczej nie był skromną, subtelną ozdobą, ale co ja poradzę. Z przymrużeniem oka
Przypomniała mi się kolejna technika, która pasuje do moich wyobrażeń Z przymrużeniem oka Filigran. Podane przeze mnie przykłady raczej kobiece, ale filigran pozwala na dużą twórczą swobodę, więc elfowie mogli sobie do woli tworzyć wersje drapieżniejsze.[/i] Z przymrużeniem oka
Bardzo elfickie kwiatki. Wianka z takich nie powstydziłaby się nawet najpróżniejsza z księżniczek. Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

I znów jakaś bransoleta. Pokazuje o co mi chodzi dość dobrze.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.