Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co ty masz na głowie II, czyli korony i biżuteria Elfów 
Autor Wiadomość
Sirielle
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 11-06-2013 17:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam takie zdobienia na zbrojach Love To chyba ta sama/podobna technika?

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Anthon van Dyck "Portret młodego generała"

Co do opisu taka surowość kojarzy mi się z wojnami Beleriandu, tam wszystko generalnie widzę smutniejsze, w przytłumionych barwach. Natomiast korony na oficjalne audiencje będą bardziej zdobne, zaś korony i klejnoty Amanu, gdzie Quendi je nawet rozrzucali po plażach kojarzą mi się z różnorodnością, kolorem, światłem i zabawą. Bogactwo surowców, brak własności i wolność tworzenia, to mogły być niestworzone pomysły. Tak, ale poza Amanem też mi dla Quendich najbardziej pasują delikatne, skromne ozdoby.

Ominous napisał(a) (zobacz wpis):
Sirielle, świetny temat, zawsze mam problemy co podczas rysowania im wcisnąć na te głowy Z przymrużeniem oka

Też mam z tym problem, jakby wymyślanie fryzur innych niż włosy targane wiatrem nie było wystarczająco problematyczne Z przymrużeniem oka W ogóle doszłam do wniosku, że nie wiem jak wygląda/jest zbudowana korona, tiara, stąd ten temat.

Michael napisał(a) (zobacz wpis):
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Swoją drogą gdzie jest opis liściastej korony Thranduila, w Hobbicie?
Tak, właśnie tam: W wielkiej sali, podpartej kolumnami wyciosanymi z litej skały, siedział w rzeźbionym drewnianym fotelu król elfów. Na głowie miał koronę splecioną z jagód i czerwonych liści, jesień bowiem już się zbliżała. Wiosną nosił koronę z leśnych kwiatów. W ręku trzymał berło z rzeźbionej dębiny.

Wielkie dzięki za cytat Jestem za Z niego wynika, że to były żywe liście, a zatem ewentualnie tylko jakaś opaska, na której je zaplatano, albo kompletnie żywy wianek, nowy każdego dnia. Bardzo mi się podoba taki pomysł, lepszy od metalowych liści.

Michael napisał(a) (zobacz wpis):
Ja się nie znam, ale te tony złota zapodane przez Sirielle pod koniec pierwszego postu absolutnie mi nie pasują. Za to nordycka korona bardzo fajna. Jestem za

To nie kwestia znania się, a gustu i przyzwyczajeń kulturowych. Dla mnie też na pierwszy rzut oka to była przesada, ale już się przyzwyczaiłam i bohaterowie mitycznych Indii bez złota (które ponoć było "pospolite") jakoś blado wyglądają Z przymrużeniem oka Zdobienia w Cesarzowej chyba są przesadzone, ale oryginalna korona cesarzowej Chin nie nie odbiega bardzo od filmowych pomysłów:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Tak czy inaczej złoto Azji dałam tu bardziej dla porównania, równowagi dla surowości Zachodu. I tylko takie pomysły na mężczyzn w klejnotach mi przyszły do głowy.

Co do Ardy Vanyarowie widzą mi się bardziej orientalni, dla nich bym coś znalazła w Starożytnych Indiach, dla władcy choćby bardziej ażurową wariację na temat indyjskiego hełmu/korony, jak na wcześniej podanym przykładzie:

Aczkolwiek dysk słoneczny za głową (to chyba symbolizuje część z tyłu) to nie do końca symbol dla Vanyarów, nawet w Legendarium Ardy Okrągłej. Oni mi się kojarzą z Manwe i ptakami.

Sileariel napisał(a) (zobacz wpis):
Ellena napisał(a) (zobacz wpis):

Przepiękne. Love Tak mogłyby moim zdaniem wyglądać elfickie korony (np. dla Thingola i Meliany).

To są ciekawe pomysły, ale z Ardą zgrzyta mi symbolika. Nie znam się na wicca czy neopogaństwie, ale jest tam zdaje się symbol bogini (?) - gwiazda pięcioramienna wpisana w okrąg. Do tego ten księżyc wygląda jak rogi. Bez tych elementów diademy bardziej by mi pasowały do Ardy.

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):
Co do nakryć głowy:

Proszę podawajcie, z jakich filmów są kadry. To z Nieustraszonych braci Grimm.
Jak dla mnie rogi się nie nadają na Ardę, chyba, że dla Beruthiel Z przymrużeniem oka
Dzięki za link do anglosaskiej kolekcji biżuterii Jestem za

Kolejne znaleziska dla inspiracji:

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora