Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Podejście do miłości w listach Tolkiena 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 30-05-2013 16:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dracorex Reptilius napisał(a):
Ja zamierzam zostać wykładowcą uniwersyteckim i uważam, że popieranie takich uwłaczających ludzkości teorii nie przystoi ludziom tej profesji.
Miło, że masz idealistyczne poglądy na temat wykładowców akademickich, ale niestety musisz się rozczarować.
Wykładowcy nie są ideałami i rzadko kiedy są wzorem do naśladowania, jakim mogliby się wydawać ze względu na swój zawód (ba, poglądy niektórych świętych też bywają szokujące Język).
Od wykładowców akademickich wymagam przede wszystkim rzetelnej wiedzy z przedmiotów, których nauczają, ich prywatne poglądy to osobna sprawa. Dopóki nie krzywdzą nikogo, mają prawo do swoich idei.
Zwłaszcza, że na studiach ich rola wychowawcza jest sprowadzona do minimum, studenci to dorośli ludzie (zwykle już ukształtowani, choć są wyjątki). To nie podstawówka, gimnazjum czy liceum, gdzie nauczyciele mają wpływ na wychowanie dzieci.
Zresztą, bywają wykładowcy akademiccy, którzy wyrażają nie tylko prywatnie, ale też oficjalnie kontrowersyjne poglądy, że aż głowa boli.

Nie dziwią mnie poglądy zawarte w listach Tolkiena, wręcz patrząc na epokę i rodzinę, w jakiej się wychował, nie spodziewałabym się po nim innych...
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora