Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Pochodzenie Orków 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 02-05-2013 08:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
... Kalendarium Thoronnila jest 5 razy dokładniejsze.

Czy oprócz Aiglosa jest to kalendarium gdzieś dostępne?

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:
Co do orków mamy tu z kalendarium -
Cytat:
VIII Kiedy Varda rozpala nowe gwiazdy, koło jeziora Cuiviénen budzą się pierwsi Elfowie, którzy są napastowani przez Melkora. Pojawiają się także pierwsi orkowie.

Czyli co - ani nie wypaczone elfy , bo elfy dopiero co się obudziły, ani nie zmutowani ludzie, bo ich nie było.
Jeśli żadne z nich to pozostają tylko pomniejsi majarowie zdeprawowani przez Melkora, tylko skąd oni już w postaci orków?

A to zupełnie inna sprawa. Tolkien do końca życia nie mógł się zdecydować co do pochodzenia orków, ale za ostatnią wersję należy uznać pochodzenie zarówno od elfów jak i ludzi, nie wykluczającą istnienia orków-golemów, a wreszcie orków-majarów (Boldogów).

W świetle tego co pisałem, że przeczytałem temat (pracę odrobiłem Język ) to jest to jasne, ale sens mojego pytania jest troszkę inny.
Czy taki opis zdarzeń -
Cytat:
koło jeziora Cuiviénen budzą się pierwsi Elfowie, którzy są napastowani przez Melkora. Pojawiają się także pierwsi orkowie
w ogóle jest możliwy - że elfy się budzą i praktycznie w tym samym czasie pojawiają się pierwsi orkowie?
Bo jeśli tak, to jak pisałem wyżej ci pierwsi orkowie na pewno nie pochodzili od elfów ani tym bardziej ludzi.
Czyli pozostałyby 2 pozostałe możliwości.
I kolejne domysły z tym związane - jeśli to faktycznie byli pierwsi orkowie (golemowie, czy majarowie) to czy ich wygląd był taki jak późniejszych orków, czy jednak Melkor zmieniał ich wygląd?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość