Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kłótnią nic nie zyskamy, tylko ucieszymy Mordor." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów 
Autor Wiadomość
Finnsech
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 30-04-2013 08:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie przesłuchałam wszystkich Waszych utworów, ale cieszę się, że gracie taką muzykę.

"Pieśń Minstrela" jest świetna! Klimat, wokal (jeden elficki, jeden krasnoludzki), napięcie, muzycznie ciekawie, ładna polifonia, chociaż gitara czy smyczki nie grają tam kosmicznych rzeczy, jak w sumie we wszystkich przesłuchanych kawałkach, jednak chór robi ciekawy podkład i czasem trochę ucieka od głównego tematu Uśmiech

"Żale Galadrieli" - czy to efekt zamierzony, że wokalistka śpiewa we własnej skali, "obok" głównej tonacji? Na moje tak ok. 50% dźwięków, to dźwięki nie wiadomo skąd, nawet nie spoza skali, ale zwyczajnie niestrojące, dlatego kiepsko mi się tego słucha. Słyszałam już niestrojące wokale, które siedzą w klimacie i ten niestety do nich nie należy. Zresztą barwa jest bardziej "folkowa" niż "elficka".

Pytanie za 100 punktów czy macie jakieś instrumentalne kawałki? Chętnie bym ich posłuchała, bo jestem ciekawa, czy może jakaś złożona polifonia się pojawi albo coś, co mnie zaskoczy Uśmiech

Podoba mi się głos wokalistki, jest taki lekki, lekko szumiący. Zastanawiam się czy to falset czy naturalna barwa?

Co do klimatu - dla mnie taki troszkę zbyt "zamkowy" i wzniosły niż hobbicki czy elficki, ale i tak pogratulować Elfik

Sama niedawno grałam w zespole, ale jeżeli bębny są nierówno i nie zdają sobie z tego sprawy, no to taka klapa, więc zrezygnowałam... Nie Nie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora