Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? 
Autor Wiadomość
Sigrún
Członek Kompanii Thorina


WpisWysłany: 20-04-2013 16:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam większych zastrzeżeń co do wyglądu filmowych krasnoludów. Opisy z "Hobbita" były bardzo skąpe i cieszę się, że twórcy filmu nie poszli tą drogą. Chyba bym się popłakała ze śmiechu, a potem z rozpaczy, gdyby krasnolody miały różnokolorowe brody (właśnie sprawdziłam, że Dwalin miał niebieską. Może farbował. Super śmiech ) i kaptury.

Że nie wyglądają jak typowe krasnoludy? Racja, ale przecież każdy krasnolud ma własną osobowość, inny styl, upodobania, zawód. To wszystko wpływa ja jego wygląd, ubiór, fryzurę. Dziwne gdyby wszyscy wyglądali jak klony Gimlego. Poza tym chodzi też o to aby widz mógł od razu ich odróżnić i zapamiętać. Nie przeszkadza mi nawet Kíli ze swoją krótką brodą, dzięki temu widać, że jest najmłodszy.

Co do Thorina to nawet bez brody do pasa wygląda dostojnie i od razu wiadomo, że to przyszły król. Richard Armitage podał bardzo ciekawe wytłumaczenie, dlaczego Thorin ma krótką brodę. Nie zapuścił jej w hołdzie dla upokorzenia jakiego doświadczyli jego ojciec i dziadek, gdy podczas ataku Smauga smoczy ogień osmalił im brody. Takie zachowanie pasuje mi do Thorina, wyobrażam sobie, jak za każdym razem gdy przycina brodę, wspomina straty i upokorzenia jakich doświadczył jego lud. Brodę zapuści dopiero gdy odzyska Erebor i zostanie królem.
_________________
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.