Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? 
Autor Wiadomość
Suzanne
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 12-04-2013 13:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam, że pierwszy raz sięgnęłam po "Władce Pierścieni" jak byłam mała (miałam może 10 lat) i szybko odłożyłam na półkę (z tego co pamiętam nudziły mnie opisy). Potem miałam omawiać "Hobbita" w gimnazjum, za późno sobie o tym przypomniałam i czytałam "na szybko". Średnio mi się wtedy spodobał. Dopiero niedawno, jak poszłam do kina na "Hobbita", przypomniałam sobie o Tolkienie. Obejrzałam "Władcę Pierścieni", a potem zabrałam się za czytanie i wciągnęłam się w ten świat od pierwszych stron. Przyznaję jednak, że niektóre fragmenty czytało się ciężko. Zwłaszcza te tłumaczące różne zawiłości genealogiczne i historyczne. Co nie zmienia faktu, że podziwiam Tolkiena za takie dopracowanie szczegółów.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość