Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? 
Autor Wiadomość
Suzanne
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 12-04-2013 13:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam, że pierwszy raz sięgnęłam po "Władce Pierścieni" jak byłam mała (miałam może 10 lat) i szybko odłożyłam na półkę (z tego co pamiętam nudziły mnie opisy). Potem miałam omawiać "Hobbita" w gimnazjum, za późno sobie o tym przypomniałam i czytałam "na szybko". Średnio mi się wtedy spodobał. Dopiero niedawno, jak poszłam do kina na "Hobbita", przypomniałam sobie o Tolkienie. Obejrzałam "Władcę Pierścieni", a potem zabrałam się za czytanie i wciągnęłam się w ten świat od pierwszych stron. Przyznaję jednak, że niektóre fragmenty czytało się ciężko. Zwłaszcza te tłumaczące różne zawiłości genealogiczne i historyczne. Co nie zmienia faktu, że podziwiam Tolkiena za takie dopracowanie szczegółów.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość