Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Przyjaźń Sama i Frodo 
Autor Wiadomość
Agnes
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 10-04-2013 22:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, nie uważam, żebym miała jakiegoś "prawdziwego przyjaciela". Owszem, jest wiele osób które bardzo lubię, ale czy byli by przy mnie, gdyby coś się stało? Nie umiem powiedzieć. Dlatego raczej nikogo nie nazywam "przyjacielem". Chociaż może i ja kiedyś znajdę kogoś takiego... Mam czas.

Moim zdaniem, przyjaźń pomiędzy Frodem i Samem, nigdy nie byłaby tak głębokim uczuciem, gdyby nie wspólna wyprawa przez obce krainy. Wiele dowiedzieli się o sobie nawzajem, a co najważniejsze- nauczyli się sobie ufać.
Myślę, że gdyby zostali w Shire, nie rozumieliby się aż tak dobrze.

Edit: filmowa wersja trafia do szerszej publiczności. Przez to, tak łatwo o skojarzenia. Ktoś walnie głupi tekst i już wszyscy powtarzają.