Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kto psuje jakąś rzecz, żeby lepiej poznać jej istotę, ten zbacza ze ścieżek mądrości." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Przyjaźń Sama i Frodo 
Autor Wiadomość
Michael
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 10-04-2013 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Suzanne, zapewniam Cię, że nie zamierzałem nic hejtować (nie tym razem przynajmniej Z przymrużeniem oka). Nie wkleiłem też jeszcze żadnego spamowatego złośliwego obrazka. Jestem rozwalony

Zwięzłość mojego wpisu wynikała przede wszystkim z warunków, w których go popełniłem. (Z tego miejsca chciałbym pozdrowić moją uczelnię z darmowym WiFi, mój telefon i wykładowcę.)

W zasadzie wszystko co mógłbym dodać w temacie przyjaźni napisała już Lasse. Czepię się za to innej wypowiedzi:
Agnes napisał(a) (zobacz wpis):
Suzanne napisał(a) (zobacz wpis):
Spotkałam się z różnymi opiniami na temat tego co ich łączyło, także z taką że była to miłość homoseksualna.
Narzekasz na "hejterów", ale słuchasz/czytasz (i zapamiętujesz!) to, co mówią/piszą?
Taki pogląd nie musi wynikać z hejtowania, ale właśnie z tego, że
Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
w wielu w głowach się nie mieści, że taka przyjaźń jest w ogóle możliwa.
I w takiej sytuacji oczywiste jest, że prawie każda głębsza relacja dwóch osób tej samej płci będzie interpretowana w ten sposób. Ileż to razy słyszałem już w tym kontekście nie tylko o głównych bohaterach tego tematu, ale np. o Legolasie i Gimlim?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość