Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie gardź jednak legendami, dziedzictwem odległych wieków, często bowiem się zdarza, iż stare niańki przechowują w pamięci wiadomości, które niegdyś największym nawet Mędrcom oddały usługi." Celeborn, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Beorn - skąd przemiana? 
Autor Wiadomość
Kirinka
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 02-04-2013 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Agnes napisał(a) (zobacz wpis):
Ellena napisał(a) (zobacz wpis):

może nie wszyscy, ale podejrzewam, że większość mogła pójść jego śladem hmmmm...

Zwłaszcza młodsze pokolenia, które zafascynowałyby się jego natura.

Część może tak, ale nie sądzę, by całe tłumy z radością przeskoczyły na wegetarianizm. Może tylko ja mam taką słabą wolę, ale osobiście nie byłabym zbytnio zachwycona faktem, gdybym już nigdy nie miała zjeść kurczaka, kaczki czy pieczeni Nie Nie A mięso stanowiło wówczas dla ludzi chyba dość ważną część jadłospisu. Czy podczas zimy starczyłoby zboża i innych tego typu produktów na wykarmienie wszystkich ludzi? hmmmm...
Bardziej prawdopodobnym mi się wydaje, że to Beorn jakoś pogodził się z tym faktem, choć na pewno nie porzucił swoich własnych zwyczajów. Ale czy z początku, jak do nich przystał, nie czuł może jakiegoś zniesmaczenia czy nawet lekkiego zagniewania, widząc ludzi jedzących zwierzęta?
Więc żyjmy aż po kres mogiły!

Pójdziemy tam, gdzie LOS nas poprowadzi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość