Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? 
Autor Wiadomość
Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 06-03-2013 21:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie krasnoludy z ,,Hobbita'' były takie jakieś... niekrasnoludowate Super śmiech . Ogólnie nie podobały mi się i nie odpowiadały moim książkowym wyobrażeniom. Niektóre wyglądały strasznie sztucznie (Balin szczególnie), a inne w ogóle nie przypominały krasnoludów. Podczas oglądania filmu strasznie zaciekwiły mnie te wielkie różnice wzrostu między krasnoludami. Przecież one w ogóle były niskimi istotami, a nie malały na starość. Np. taki Kili wcale nie wygląda jak krasnolud. Thorin także. Wygląda on jak człowiek z krzaczastymi brwiami, ale krasnoluda to ja w nim dostrzec nie mogę. Bombur, jak to słusznie zauważyła Nerwena, jest zżynanym Obelixem. Wielki brzuch i włosy, które wyglądają jak jakieś rude obwarzanki Pserwa . W ogóle między tymi ,,krasnoludami'' było wiele różnic. Jeden jak beczka, drugi szczupły, trzeci wysoki, czwarty bardzo niski, piąty siwy, szósty strasznie młody, siódmy pomarszczony... według mnie masakra. Myślę, że się nie postarali i wyszło jak wyszło Super śmiech .
---
Thingol umarł.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość