Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: MiniFAQ - przeczytaj nim zaczniesz pisać na forum 
Autor Wiadomość
elfy
Administrator


WpisWysłany: 17-02-2013 04:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Uaktualnienie MiniFAQ o następujące zapisy:

1.
  Dodawanie obrazków na forum (nie linkujemy do obrazków w Internecie jeżeli można dodać je w jeden z poniższych sposobów)

  Obrazki można dodać na trzy sposoby: z pomocą funkcji "Załaduj obrazek", jako załącznik i z użyciem tagu BBCode [img]:
  "Załaduj obrazek", funkcja widoczna na dole okna tworzenia wiadomości. Można w ten sposób dodać zarówno pliki znajdujące się na własnym dysku, jak i w internecie. Z użyciem tej funkcji skrypt forum samodzielnie zmniejszy większe obrazki do odpowiednich dla forum rozmiarów.
  Załącznik, opcja przydatna szczególnie w przypadku obrazków, które zbytnio tracą na jakości po zmniejszeniu do rozmiarów obowiązujących na forum.
  BBCode [img], opcja zalecana w przypadku dodawania obrazków już znajdujących się na serwerach forum, by ich niepotrzebnie nie dublować. Nie należy w ten sposób dodawać obrazków spoza forum, gdyż pliki z czasem znikają z sieci, pozostawiając puste wpisy, a ich nieprawidłowy rozmiar może deformować layout forum i przez to utrudniać czytanie. Nie można też w ten sposób wstawiać obrazków z własnego komputera (chyba że jest on publicznie dostępnym serwerem), ani obrazków przechowywanych na stronach wymagających autoryzacji, np. skrzynki pocztowe, strony chronione hasłem itp. Wiele stron również blokuje tę możliwość (zabrania hotlinkowania).
  Galeria - po kliknięciu na "Załaduj obrazek" w oknie pop-up widać link do galerii obrazków, które dodaliście do tej pory. Wystarczy tam kliknąć na "Wstaw link do wpisu" pod wybranym obrazkiem, by dodać go ponownie. Można też skopiować adres obrazka i dodać go w wybranym miejscu z pomocą BBCode [img].
  Uwaga - przy dodawaniu obrazków innych niż te do których posiadacie prawa autorskie proszę podawać (o ile to możliwe) pod obrazkiem jego autora oraz link do strony źródłowej (np. strona autorska lub galeria).


2.
Nie dodawaj wpisów jeden pod drugim w krótkim odstępie czasu, tylko używaj funkcji edycji.

Zasady mam pomysł!!! skodyfikowała Notka Sirielle. Wielkie dzięki bukiet dla ciebie, dziękuję
_________________
"Sprawiedliwość jest dobra i nie pragnie dalszego zła, lecz może sprawić, że zło już uczynione działa nadal i nie powstrzyma go przed wydaniem owocu smutku"
Manwë
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.