Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Wymowa imion i nazw własnych - quenya i sindarin 
Autor Wiadomość
Redone
Urodzony na Ardzie

WpisWysłany: 25-01-2013 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Jest to mój pierwszy post na forum, więc dzień dobry wszystkim Uśmiech

Zarejestrowałam się tu, ponieważ zaczynam właśnie pisać pracę magisterską (językoznawstwo, anglistyka) na temat imion fantastycznych, ich powstawania i znaczenia. Oczywiście nie mogłoby zabraknąć w tej pracy Tolkiena! Już znalazłam kilka ciekawych informacji, które zapewne mi się przydadzą, m.in. w tym właśnie temacie, ale chciałam zapytać czy nie znacie może jakiś książek lub artykułów dostępnych w Internecie odnośnie zabiegów stosowanych przez Tolkiena przy tworzeniu imion? Albo coś o wpływach innych języków na jego twórczość? Lub cokolwiek podobnego? Jest sporo książek o Tolkienie, ale nie wiem w której znajdę coś mi potrzebnego. Jeśli jakąś czytaliście i myślicie, że może mi się przydać do pracy mgr, dajcie proszę znać Uśmiech

Pozdrawiam gorąco
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość