Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych 
Autor Wiadomość
Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 20-01-2013 23:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Watcher napisał(a) (zobacz wpis):
Nawiasem mówiąc, nie dość że CiA Books - SVARO, to jeszcze w stopce wydawniczej Czytelnik się zmieścił. Szaleństwo Super śmiech Ale początki III RP to były szalone czasy, ileż wydawnictw - meteorów się wtedy pojawiło i umarło (niektóre miały imponujące tempo wydawania: Fantom Press). Wydaje mi się jednak, że na tym tle CiA wypada imponująco, moje pokolenie w LotRa wkroczyło niemal wyłącznie dzięki nim. Nie tylko w moim pokoju wisiał plakat z połączenia wszystkich okładek Uśmiech Ech, nostalgia.

Z Czytelnikiem to ono było chyba jakoś powiązane, w związku z prawami autorskimi, stąd taka nazwa. A może dlatego, że to wydanie było właściwie przedrukiem wcześniejszego, tylko czcionkę zmniejszyli?
Fantom Press też mam kilka tomów, Ziemiomorze wydali, za co im chwała niech będzie na wieki i właściwe tłumaczenie Diuny, i jeszcze parę innych rzeczy dobrych, a mało znanych.

Goku, ja moje ciabuki też nieostrożnie pożyczyłam. Chyba Eru nad nimi czuwał, że po dwóch latach, całkiem psim swędem, udało mi się je odzyskać, nim przepadły z resztą dobytku pożyczającego. Ktoś pamiętał, że te książki były obce i trzeba je zwrócić, a nie gdzieś dalej wydać.

A plakat... Zobaczyłam go raz w księgarence, takiej na zasadzie stolik i oszklona szafka, i się zakochałam. Love Love Love Niestety, był niedostępny Smutek
Mam tylko elektroniczną wersję...