Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Kobiety w Śródziemiu 
Autor Wiadomość
Preciousss
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 16-08-2002 12:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie koniecznie, wbrew pozorom katolicyzm był bardziej skłonny przymykać oko na "wybryki" kobiet, niż różne denominacje protestanckie. Zreszta św. Inkwizycja, w najbardziej spopularyzowanej wersji, a więc hiszpańskiej, była zorganizowana z inicjatywy wybitnej kobiety - Izabeli Katolickiej.

Ależ kto tu mówił o katolicyzmie? Toć kościołów jest o niebo Język więcej niż tylko jeden katolicki i w każdym znajdzie się ktoś, kto wie lepiej jaka jest wola boża. W Śródziemiu nima kościołów, nie ma dostojników kościelnych, więc nikt nie zasłania się "wolą bożą" - jest mniej miejsca dla takich jak Wormtonge.
A wracając do kobiet, to wg mnie ten cytat przytoczony przez Adiemusa nie świadczy o tym, że kobiety były tylko do garów, a o tym, że mężczyźni chcieli je chronić (to chyba normalne- w końcu jesteśmy słabsze fizycznie, a takie podejście jest u mężczyzn chyba nawet zakodowane genetycznie Język ). Eowina miała zostać nie dlatego, że była "tylko" Ble Ble ;D kobietą, ale dlatego, że inni chcieli jej oszczędzić okrucieństw wojny. W sumie nigdzie w przeczytanych przeze mnie utworach Tolkiena nie spotkałam się z podejściem krzywdzącym kobiety Jestem za Nie ma konkursów Miss Mokrego Podkoszulka Ble Ble ;D

pozdrowionka Złośliwy uśmiech
"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email