Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie, czas nigdy nie zwalnia biegu, ale zmiany i wzrost nie są dla każdej rzeczy i w każdym miejscu jednakie." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Kobiety w Śródziemiu 
Autor Wiadomość
Preciousss
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 16-08-2002 12:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie koniecznie, wbrew pozorom katolicyzm był bardziej skłonny przymykać oko na "wybryki" kobiet, niż różne denominacje protestanckie. Zreszta św. Inkwizycja, w najbardziej spopularyzowanej wersji, a więc hiszpańskiej, była zorganizowana z inicjatywy wybitnej kobiety - Izabeli Katolickiej.

Ależ kto tu mówił o katolicyzmie? Toć kościołów jest o niebo Język więcej niż tylko jeden katolicki i w każdym znajdzie się ktoś, kto wie lepiej jaka jest wola boża. W Śródziemiu nima kościołów, nie ma dostojników kościelnych, więc nikt nie zasłania się "wolą bożą" - jest mniej miejsca dla takich jak Wormtonge.
A wracając do kobiet, to wg mnie ten cytat przytoczony przez Adiemusa nie świadczy o tym, że kobiety były tylko do garów, a o tym, że mężczyźni chcieli je chronić (to chyba normalne- w końcu jesteśmy słabsze fizycznie, a takie podejście jest u mężczyzn chyba nawet zakodowane genetycznie Język ). Eowina miała zostać nie dlatego, że była "tylko" Ble Ble ;D kobietą, ale dlatego, że inni chcieli jej oszczędzić okrucieństw wojny. W sumie nigdzie w przeczytanych przeze mnie utworach Tolkiena nie spotkałam się z podejściem krzywdzącym kobiety Jestem za Nie ma konkursów Miss Mokrego Podkoszulka Ble Ble ;D

pozdrowionka Złośliwy uśmiech
"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email