Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? 
Autor Wiadomość
ellarona
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 06-01-2013 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Gdy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcia krasnoludów byłam bardzo negatywnie nastawiona. Gdy zobaczyłam film pierwszy raz, miałam takie same odczucia jak wyżej opisane (Kili i Fili- ludzie, Oin, Gloin i Balin- krasnoludy pełną gębą, reszta dziwne stroje, dziwne bronie itp.). Jednak na 2 seansie zobaczyłam coś innego. Krasnoludy uciekające z Ereboru to prawdziwi Khazadzi. Nasza 13 w filmie to zbieranina wygnańców bez domu, którzy parali się różnymi pracami stąd tak różny wygląd. Może to tylko moje wrażenia, ale myślę, że PJ chciał podkreślić to co mówił Balin, że to rzemieślnicy, górnicy itd. Ostatecznie krasnoludy mnie do siebie przekonały, prócz Oriego. Ori mnie denerwuje i nie podoba mi się wcale.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość