Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? 
Autor Wiadomość
Adamob
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 04-01-2013 23:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Co do Krasnoludów, zdaje mi się że wszystkim się podoba Gloin i Oin, bo to styl wprost zerżnięty z WP, co w sumie jest pożądane żeby pokazać podobieństwo w rodzie Z przymrużeniem oka

Ale że ten styl już nam się opatrzył, wszedł w krew i dlatego złego słowa na niego nie powiemy.

Balin i Dwalin również jak na krasnoludy przystało mają brody i wszystko, w zasadzie niewiele się różnią od klasycznych przedstawień (choć są to dwa calkowicie różne przedstawienia Uśmiech )

a dalej już wg mnie fajnie pokazane róznice w kulturowe Uśmiech

Bifur Bofur i Bombur Uśmiech świetni stylizowani na jakichś Rosjan lub wręcz Sybiraków Uśmiech Bifur chyba nawet Wspólnej Mowy nie zna. Czapka uszatka Bofura, rozlane rumiane rysy Bombura. Uderza mnie słowiańskość mimo że bruneci Uśmiech

Dori Ori i Nori Uśmiech Tu z koleji elegancja Francja, przoduje Dori, którego każda kwestia rozczulała mnie do sedna, Ori również widać że to ktoś pracujący umysłowo niż fizycznie. nori z koleji praktycznie chyba niezauważalny. Ale wymyśla fryzura wpasowuje się w koncepcję Uśmiech

Thorin Fili i Kili - poza tym co zostało powiedziane, a zwłaszcza że Fili i Kili muszą być do Thorina podobni, to zwrócę tylko uwagę że w Hobbicie brody mieli żółte i przynajmniej jeden tak ma Uśmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email