Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? 
Autor Wiadomość
Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 03-12-2012 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ jestem zmienna i dwie moje ulubione rasy przewijają się raz tu i raz tam - ludzie i hobbici.

Ludzie - ale ci z południa, stojący po stronie Saurona, bo Gondor i Rohan niespecjalnie mnie interesuje. Południowcy są tajemniczy, niewiele o nich wiadomo. Oczywiście dla wnikliwych badaczy nie ma rzeczy niemożliwych, jednak na pewno ludzie południa mają w sobie...przyciąganie.

I nawet jeśli ich ziomkowie z Gondoru i Rohanu nie są dla mnie tak fascynujący, to ludzka natura w dziełach Tolkiena zawsze mnie intrygowała. Krótko żyją, ale intensywnie, honor, braterstwo, siła...

Hobbici...nie da się ich nie lubić. Są jakby zaprzeczeniem mnie i może dlatego tak ich kocham. Lubią dobrze zjeść i wypić, pohulać, wyprawiać święta, nie lubią podróży i przygód - rasa idealna!