Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

pokaż tylko ten wpis  Temat: Thranduil szabrownikiem 
Autor Wiadomość
Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 19-11-2012 13:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nie on pierwszy, nie ostatni Z przymrużeniem oka . Elfy raczej lubiły klejnoty, Thingol za Nauglamir oddał życie. A Thranduil wiadomo, musiał za coś żyć i nie chciał przepuścić takiej okazji która mu wpadła w łapki Język .
Annael napisał(a) (zobacz wpis):
Wybaczcie, niedokładną znajomość akcji, postaram się to w najbliższym czasie naprawić. Zareagowałam, bo właśnie od pewnego czasu rozważam możliwość samotnego życia w lesie - na wzór elfów leśnych. Tak zamieszkać na stałe w lesie i jak tam można na codzień żyć nie dysponując elfią magią, której ponoć nie ma, jedynie stawanie się jednym z lasem. Uśmiech

Łał, podziwiam. Sama chciałabym się wyprowadzić, może nie do lasu, starczyłby domek na obrzeżach miasta w jakiejś przyjemnej okolicy. Bo niestety mieszkam wśród bloków, od najbliższego prawdziwego lasu dzieli mnie 10 km i męczy mnie ten zadymiony Wrocław Skrzywienie . Zazdroszczę elfom Elfik .

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora