Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? 
Autor Wiadomość
Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 22-09-2012 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Thranduil Miłość - mimo kilku drobnych wad (to pikuś przy Eolu, Thingolu, Grimie, Sauronie, tatusynkach itd.) uwielbiam tę postać za mądrość, klasę, dostojeństwo, tajemniczość i dobro, które w nim drzemie. Opisy Mrocznej Puszczy zawsze robią na mnie wrażenie i wywołują odczucie, że Thranduil posługuje się prawdziwie potężną magią a ''zaczarowane wrota'' jego pałacu czy ''magiczny'' strumień to tylko rąbek tajemnicy. Żal mi go zarówno z powodu jego żądzy skarbów jak i utraty ojca (wspomnianej w NO). W NO jest też fragment:

Cytat:
Wszakże Thranduila nękała troska jeszcze gorsza. Wciąż nie mógł zapomnieć potworności, jakie ujrzał w Mordorze i chociaż wiedział, że potęga ta została już złamana, a kraina opuszczona i królowie ludzi strzegą jej pilnie, to jednak strach nie odchodził i podszeptywał nieustannie, iż tymczasowym było to zwycięstwo i że zło jeszcze się odrodzi.

zawsze mi smutno, kiedy to czytam i jeszcze bardziej żal mi króla elfów Smutek nikomu bym nie życzyła takich okrutnych wizji a już na pewno nie komuś o dobrym sercu (a taki był Thranduil).
Nawet na podstawie samego Hobbita nigdy nie stwierdziłabym, że Thranduil to zły typ Nie Nie

Elrond Miłość - za jego mądrość i zrozumienie. Za to, że swój dom uczynił oazą spokoju dla innych i był gotów pomóc każdemu bez względu na to czy osobiście miał jakieś uprzedzenia rasowe czy nie. Przede wszystkim zaś za to, że jego serce pozostało dobre, szlachetne i otwarte dla innych pomimo tego, że los go zbytnio nie oszczędzał.

Lubię też Drozda - za mądrość i jego wkład, jeśli chodzi o uwolnienie ludności od Smauga.

No i Gandalf rzecz jasna Uśmiech za jego wspaniały charakter, mądrość, powiedzenia, zaangażowanie i miłość do innych istot.
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla

Ostatnio zmieniony przez Ellena dnia 27-01-2013 22:47, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora