Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion


pokaż tylko ten wpis  Temat: The Return of the Ring - 2012 - Tolkien Society 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 16-08-2012 01:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zaczyna się największy od czasu Birmingham konwent tolkienowski The Return of the Ring Celebrating Tolkien in 2012, który będzie trwał do 20 sierpnia.
Podobnie jak w Birmingham zapowiada się niezwykłe wydarzenie tolkienowskie, które w założeniu ma harmonijnie połączyć artystyczny, muzyczny, fanowski, akademicki I zabawowy wymiar zainteresowania Tolkienem I jego twórczością.
Jak będzie to się oczywiście dopiero okaże. W każdym razie zapowiada się fantastycznie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Zestaw zaproszonych gości, którzy potwierdzili swe przybycie jest imponujący. Wśród nich są: wnuk J.R.R. Tolkiena i poeta Michael Tolkien, znani badacze i znawcy tekstów Tolkiena: Verlyn Flieger, John Garth, Tom Shippey i Brian Sibley, znani i uznani rysownicy i graficy inspirujący się twórczością Tolkiena: Cor Blok, Jenny Dolfen, Anke Eissmann, Ruth Lacon i Ted Nasmith Jestem rozwalony Jestem przeciw Ble Ble ;D, znany aktor Charles Ross, czy twórcy uznanych fanowskich filmów: Chris Bouchard i Kate Madison.

Program też zapowiada się interesująco warto go zobaczyć tutaj: http://www.returnofthering.org/outline.php

Na koniec warto podkreślić, że nasze Forum też będzie miało swój udział w tym konwencie. Nasza adminka z wiosłem (ech kto jeszcze pamięta to wiosełko) czyli Nifrodel, będzie tam miała dwie swoje prelekcje. Co więcej zawiezie ilustracje Kasiopei oraz 368 stronnicowe anglojęzyczne wydanie „Aiglosa”.

Powodzenia dla Nif.
Żeby było śmieszniej sam będę w Anglii wtedy, ale zamiast bawić się Tolkienem będę siedział w archiwum.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.