Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tołkiny i hipoteza o pochodzeniu nazwiska Tolkien 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 11-07-2012 12:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Piotrowska napisał(a) (zobacz wpis):
Tołkiny, powiat kętrzyński - Robert Stiller pisze, że stąd pochodziła prawdopodobnie rodzina Tollkuehnów. To na terenie państwa zakonnego w Prusach, w średniowiecznej diecezji warmińskiej, która sięgała do Pregoły. W załączniku zdjęcie gotyckiego kościoła we wsi; może tam Tolkieny na msze chadzały... Nasz ci On, Mistrz, krzyżacki!

A czy Pan Stiller pisze skąd wziął ten pomysł?? Bo akurat wiem, skąd go wziął. Ale ciekawi mnie czy podaje źródło tej informacji. [Żeby nie było wątpliwości, nie mam zbyt wiele rewerencji dla Pana Stillera] Język

Skądinąd teza ta jest najwyżej hipotezą.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora