Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Nawet prawa dłoń i szczere serce mogą czasem zbłądzić, a taką krzywdę trudniej bywa znieść niż knowania wroga. " Húrin do Morweny, Niedokończone Opowieści


pokaż tylko ten wpis  Temat: XIV TF akredytacja i opłaty 
Autor Wiadomość
Vilva
Członek Kompanii Thorina


WpisWysłany: 29-06-2012 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA! dla tych co jeszcze nie szli a chcą na piechtę, wrzucam na szybko zrobiony skrót od PKSu, gdyż wielokrotnie chodziliśmy tą drogą. Jest on znacznie bardziej malowniczy od drogi taksówkowej czy samochodowej, pozwalając z plecakiem, namiotem itp. podziwiać widoki i wytchnąć co nieco w cieniu lub przy kufelku (np. herbaty;)). W rogu skrócony opis (mam nadzieję że googlemap mnie nie utłucze za to chwilowe wykorzystanie by pomóc TFanom w potrzebie), tu podaję nieco obszerniej:
po wyjściu z PKSu przejdź przez rzeczkę i obok poczty (stary piękny budynek z cegłówki) i Domu Kultury/ kina (należą do poniemieckiego kompleksu budynków Bielbawu) idź gł. ulicą, tzn. Piastowską w kierunku gór.
Następnie skręć w prawo i uliczkami na mapce, pomiędzy starymi kamieniczkami dojdziesz do nowszych domków, czyli uliczek Akacjowej/ Granicznej, idziesz tak do ogródków działkowych, nimi przechodzisz (są alejki, nie trzeba włazić komuś na teren) do zbiornika Sudety.
Wokół zbiornika masz drogę spacerową, są tu różne puby (chwila na herbatkęZ przymrużeniem oka) i w prawo przez ośrodek Sudety (zwracam uwagę na elfi amfiteatr z żywych gałązek, oraz wyspę Esgaroth na jeziorze połączoną z lądem drewnianym mostem) na wprost dojdziesz do dziury w płocie.
Tu zacytuję z Seksmisji: 'do dziury!', za nią jest polna droga w lewo, biegnąca przez malownicze pola, z widokiem na góry i pasące się przeważnie tam krowy (uwaga na elektro-pastuchy!).
Ww. polną drogą dochodzisz do wieży (chyba też poniemiecka, ale niewiem, cóż to za konstrukcja - obserwacyjna? sygnalizacyjna?), tu skręcasz w prawo i idź prosto - wychodzisz na pole namiotowe.
Jakbyś nie miał/a za ciężkich bagaży, przy drodze często leżą suche połamane gałęzie - proszę weź nieco ze sobą, przydadzą się na wieczorne ognisko (ale nie łamać mi żywych gałęzi, bo w imieniu Sekcji Miłośników Matki Natury, w zamian wyłamię jakąś kończynę!).
Polecam tę drogę, naprawdę malownicza i przyjemna, przy okazji można obczaić skróty na Sudety i do sklepówUśmiech
Przyjemnego korzystania:)

Edit: drobna zmyłka w podpisie na mapce; powinno być "przy wieży zakręt w prawo"
_________________
Obrazki:)
I jeszcze więcej obrazkówUśmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.