Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku? 

Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku?
Tak
32%
 32%  [ 94 ]
Nie
51%
 51%  [ 148 ]
Jeszcze nie wiem.
15%
 15%  [ 46 ]
Oddano głosów : 288

Autor Wiadomość
Kirdan Angbandu
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 17-06-2012 14:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Limbo napisał(a) (zobacz wpis):
Każdy chce być w jakiś sposób oryginalny (szczególnie dzieci) i myślę, że takie imię to dobry pomysł. Większość z nas wie jak "niefajnie" jest być czwartą Anią albo szóstym Marcinem w klasie Nic nowego

A wiesz, jak zabawnie być jedną z dosłownie kilku osób w kraju noszących dane imię? Bo ja wiem, z autopsji. Po jakichś trzech tygodniach fakt, że blisko 400 osób w ogromnej podstawówce zwraca się do ciebie po imieniu, mimo że nie znasz większości z nich, robi się męczący. A podstawówka trwa sześć lat, siedem jeśli liczymy zerówkę. A potem idziesz do gimnazjum, zazwyczaj do rejonu, gdzie wszyscy cię znają. Dziewięć-dziesięć lat przeklinania rodziców, że nie mogli ci dać normalnie na imię? Jeśli w klasie są cztery Anie albo sześciu Marcinów, co najwyżej na jedno z nich mówi się po imieniu, reszta dostaje ksywy. W wieku 40 lat nie będziesz pamiętać, jak miał na imię przykładowy Jasio Szafirowski, bo wszyscy wołają na niego Szafir.

Z całym szacunkiem, ale dzieci lubią to, co ich rodzice.

Seeerio? Z całym szacunkiem - nie generalizujmy absolutnie wszystkiego. Równie dobrze rodzice mogą obrzydzić dzieciom swoje ulubione tematy na całe życie.

Nasze (przyszłe) dzieci mogą być na prawdę dumne ze swojego imienia, jeśli będzie to imię jakiegoś Bohatera. Wystarczy, że im na to pozwolimy opowiadając im o jego przygodach, dokonaniach itp.

"Naprawdę" pisze się łącznie, a poza tym czy nie jest to jeszcze jeden sposób wywierania na dzieciaka presji? Ucz się dobrze, zachowuj się grzecznie, a jak dorośniesz uratuj Polskę. Jestem przeciw Ile w tym sensu, a ile krzywdy, pytam?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość