Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? 
Autor Wiadomość
Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 09-06-2012 20:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to była miłość gdzieś tak od drugiej strony! Elfik

Byłam wtedy w podstawówce, a Władca był moją pierwszą śródziemną książką. Pominęłam prolog Język, ale we właściwą akcję wciągnęłam się właściwie już po paru akapitach. A już od momentu wyruszenia z Shire byłam tak wciągnięta, że czytałam przy małej lampce do późnej nocy!
Właściwie dalej było już tylko lepiej, ale na przykład księgę piątą praktycznie przeleciałam, coby już prędzej dojść do Orodruiny. Jestem rozwalony Ogólnie było sporo fragmentów, które mnie nudziły (i, nie ukrywajmy, nudzą do dziś Z przymrużeniem oka ), ale poszczególne tomy pożerałam w parę dni.

No a potem poznałam niejaki Silmarillion i WP poszło w odstawkę. Z przymrużeniem oka

Nigdy nie przeczytałam go po raz drugi w całości. I nie zamierzam tego robić, bo wcale nie mam na to ochoty (no, chyba że kiedyś mnie najdzie takowa Z przymrużeniem oka ), bo wiem, że to byłoby to zmuszanie się, a ja do czytania ulubionych książek zmuszać się nie zwykłam. Lubię za to otworzyć sobie egzemplarz na tak zwany chybił trafił i poczytać, co mi w oko wpadnie, a jak znudzi mi się fragment, to otwieram następny i tak dalej! Czasem też szukam jakichś konkretnych fragmentów [kiedyś były to na przykład (dziś łapię się na tym ze wstydem, ale w końcu tylko czytanie mi zostało, a czytać nikt mi nie zabroni, a co! Śmiech ) sceny z udziałem Eowiny i Faramira, a także wszelkie z udziałem Golluma, fragmenty o Mordorze czy opis walki Eowiny]. I jest git! Z przymrużeniem oka Śmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email