Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronna, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? 
Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 31-05-2012 22:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tak - miłość nie tyle od pierwszej strony ile od samego początku. Od pierwszego zanurzenia się w lekturze. Kilka nocy i całość wciągnęła mnie bezpowrotnie - jak odmęty Świtezi wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Dostałam wysłużony egzemplarz - jednotomowy w tłumaczeniu Łozińskiego (poprawiony) - pierwsza miłość to wielka miłość Śmiech dlatego ja lubię to tłumaczenie i nic na to nie poradzę, chociaż już dawno nie mam tego egzemplarza, to jednak tamte chwile wspominam z wielkim sentymentem. Miałam, tak sądzę, lepiej, bo nie miałam pojęcia kim był niejaki Tolkien, nie obowiązywała mnie lektura, nie oglądałam wcześniej filmu. Obejrzałam film, bo chciałam zobaczyć...Bilba Śmiech
W oryginale jeszcze nie, próbowałam po francusku, tłumaczenie tej samej miary co Łozińskiego, czyli przetłumaczone nazwy i imiona, ale mnie to odpowiadało gdyż sądziłam, że nazwy i imiona nie są przypadkowe, coś znaczą, a ja nie rozumiem angielskiego, więc gdy mi to ktoś przetłumaczył byłam wdzięczna Elfik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość