Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? 
Autor Wiadomość
Civetta
Mieszkaniec Shire


WpisWysłany: 31-05-2012 20:59    Temat wpisu: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? Odpowiedz z cytatem

Właśnie zostało mi ostatnie 40 stron pierwszego tomu, do którego podejście zrobiłam po raz trzeci. Pierwszy raz był, gdy miałam 11 lat i doczytałam mniej więcej do Wichrowego Czuba. Drugi raz nastąpił dwa lata później i dotarłam do Narady u Elronda. Dopiero teraz, za trzecim razem dochodzę do końca.

Uczucia mam bardzo mieszane. Z jednej strony uważam, że książka jest niezwykła i niesamowita. Uważam, że Tolkien to prawdziwy geniusz. Wymyślenie tego wszystkiego - krainy, ludów, historii, języka, tradycji, stworzenie klimatu - jest wyczynem godnym podziwu. Z drugiej strony jednak jest niedosyt, ponieważ czytając tą książkę miałam tylko kilka momentów, kiedy MUSIAŁAM ją czytać i nie byłam w stanie odejść do niczego innego. Zauważam jednak też pewną zasadę, że z każdym rozdziałem czytało mi się coraz lepiej i byłam coraz bardziej zanurzona w Śródziemiu. Ogólnie jestem WP bardzo zafascynowana, ale nie pochłonięta.

Jestem ciekawa, czy ktoś z tutejszych fanów, również miał taką sytuację. Czy przekonywaliście się do tej książki, czy porwała was ona całkowicie już od pierwszego rozdzialu? Robiliście kilka podejść, czy przeczytaliście całą trylogię (albo 6 ksiąg jak kto woli...) w kilka nocy?

Zastanawia mnie też, jak duże znaczenie może mieć to, że czytam książkę w polskim tłumaczeniu, a nie w oryginale. Jakie są wasze opinie?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.