Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Człowiek bowiem, który ucieka przed własnym strachem, zwykle odwlecze jedynie najgorsze i nic nadto." Sador Labadal do Turina, Niedokończone Opowieści


pokaż tylko ten wpis  Temat: Ulubieni ilustratorzy? 

Ulubiony ilustrator
Angus McBride
1%
 1%  [ 2 ]
J.R.R.Tolkien
9%
 9%  [ 15 ]
Alan Lee
23%
 23%  [ 37 ]
Ted Nasmith
21%
 21%  [ 34 ]
Jacek Kopalski
2%
 2%  [ 4 ]
David Day
0%
 0%  [ 0 ]
John Howe
17%
 17%  [ 28 ]
Katarzyna 'Kasiopea' Chmiel
23%
 23%  [ 37 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina


WpisWysłany: 12-05-2012 22:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Się nie zgodzę. Lúthien to dla mnie jedna z lepszych ilustracji Alanka, właściwie chyba nawet moja ulubiona, jest taka zwiewna i majestatyczna... sama postać podoba mi się bardzo, rysy też. Niestety nie pasuje mi ona kompletnie na Tinuviel, która powinna być IMHO młodsza i bardziej roześmiana Elfik . Jeśli przyjmiemy że to Varda, albo Haletha (nie pamiętam tylko, czy ona miała czrne włosy Girl 3 ?) to nie mam jej już nic do zarzucenia Z przymrużeniem oka . Bladość kolorów mi tu nie przeszkadza. Wyjątkowo.

Aha, jeszcze o tym zapomniałam! Zdziwienie Rivendell. Druga bardzo ładna ilustracja. Ale i tak nie lubię Lee Złośliwy uśmiech .

Co do Kasiopei natomiast mam podobne zdanie (nie bijcie oops, zawstydzenie ). Twarze jej postaci są IMHO zbyt kanciaste, albo odwrotnie, w każdym razie często z nimi jest coś nie tak Śmiech . Przypominają mi trochę twarze rysowane przez Anke Eisman. Tych też nie lubię.
Argument o kolorach jednak w ścianę, Kasiopea ma w galerii dużo kolorowych ilustracji przecież Uśmiech . Chociaż za tymi też nie przepadam, może nie czepiałabym się krajobrazów, ale krajobrazy tylko w tle. Są one dla mnie lepsze, ale także nie uważam ich za jakąś poezję. Dziwi mnie troszkę jej zwycięstwo w ankiecie, ale w końcu co kto lubi Uśmiech Saurona ;D .

A teraz będzie lepiej gdy się schowam... lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.