Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Rozpaczać mogą tylko ci, którzy przewidują koniec i nie mają co do niego żadnych wątpliwości. Ale my nie wiemy, jaki będzie koniec." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ulubieni ilustratorzy? 

Ulubiony ilustrator
Angus McBride
1%
 1%  [ 2 ]
J.R.R.Tolkien
9%
 9%  [ 15 ]
Alan Lee
23%
 23%  [ 37 ]
Ted Nasmith
21%
 21%  [ 34 ]
Jacek Kopalski
2%
 2%  [ 4 ]
David Day
0%
 0%  [ 0 ]
John Howe
17%
 17%  [ 28 ]
Katarzyna 'Kasiopea' Chmiel
23%
 23%  [ 37 ]
Oddano głosów : 157

Autor Wiadomość
Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 12-05-2012 17:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię niektóre ilustracje Alana Lee i niektóre Teda Nasmitha, a także wiele ilustracji Johna Howe'a. Spox

A które niektóre? Albo inaczej, które z nich mi się nie podobają.Uśmiech Saurona ;D Albo to i to. Język

U Alana niezbyt podobają mi się te impresjonistyczne, rozmyte, dziwaczne ilustracje, np. jego Luthien. wszystko mi się pomieszało Z ilustracji do Władcy wiele mi nie odpowiadało, zwłaszcza ukazane przez niego postacie, które wydają mi się po prostu brzydkie! Jeszcze postacie męskie przeboleję, bo mało mnie one interesują, ale uważam, że kobiece bohaterki powinny być piękne, a taka Eowina czy Galadriela (że już o dziwacznej Luthien nie wspomnę Język ) są u niego, według mnie, wyjątkowo brzydkie. Pserwa
Natomiast bardzo gustuję we wszystkich właściwie jego dziełach do Dzieci Húrina, a już uwielbiam jego lasy i ogólnie krajobrazy! Love I jego Glaurunga! Miłość, Zakochanie

Natomiast u Nasmitha lubię głównie krajobrazy. Postacie już mniej, a już najbardziej nie podobają mi się jego wyobrażenia Valarów. Są oni przedstawieni jako bardzo materialni, a do tego okropnie kiczowaci, jak na mój, bardzo wyrafinowany zresztą, gust. Język Śmiech

W ilustracjach Johna Howe'a też generalnie gustuję. Podoba mi się ukazany przez niego Hobbiton, krajobrazy, Ungolianta, Gandalf... i wiele innych! Jestem za

Natomiast dzieła Tolkiena i paru innych tu wymienionych ilustratorów są, jak dla mnie, zbyt proste i, co tu dużo mówić, nie podobają mi się. Śmiech Jestem przeciw Zupełnie nie podobają mi się też ilustracje Kasiopei; ukazani przez nią bohaterowie są po prostu brzydcy, a to głównie za sprawą bardzo ostrych rysów twarzy. Nie przepadam też za biało - czarnymi ilustracjami; wolę kolorowe i z bogatym tłem!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email