Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Mowa Entów 
Autor Wiadomość
Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 04-05-2012 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Adan napisał(a) (zobacz wpis):
Kojarzy mi się to trochę z Walijskim. Są ponoć w Walii nazwy miejscowości zapisywane bez "spacji" o długości kilkunastu i więcej liter, gdzie sama nazwa opisuje lokalizację i położenie wioski ... Niebieski ze smutku

Ano tak, chociażby Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, który jednakże nie kojarzy mi się zbytnio z "a-lalla-lalla-rumba-kamanda-lind-or-burume". Myślę, że język entów nie był zbytnio podobny do żadnego języka z naszego świata, a najwyżej trochę przypominał mowę elfów zielonych, które przecież także żyły w lasach i kochały drzewa.

Szkoda, że o mowie entów nie ma nic wiecej oprócz tego krótkiego fragmentu wypowiedzianego przez Fangorna, ale w sumie to się Tolkienowi nie dziwię, bo coś czuję, że gdyby ją stworzył byłaby bardzo skomplikowana Z przymrużeniem oka .
Co do usłyszenia jej - wystarczy pójść do jakiegoś lasu, gdzie odgłosy człowieka nie dochodzą, wsłuchać się w szum liści, szelest gałęzi, cichy szmer strumienia, śpiew ptaków i odgłosy leśnych zwierząt, właśnie tym powinien być przecież przepełniony ten piękny język... Love
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email