Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Projekt Losgar i inne animacje Sirielle 
Autor Wiadomość
Sirielle
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 02-02-2012 23:59    Temat wpisu: Projekt Losgar i inne animacje Sirielle Odpowiedz z cytatem

Postanowiłam wyodrębnić swój projekt z GAF, choć na razie nie jest to typowa animacja, a bardziej zestaw przenikających się rysunków. Projekt Losgar to pomysł na komiks i animację inspirowane wydarzeniami z Losgar wg Silmarillionu i The History of Middle-earth XII.

W odróżnieniu od Silmarillionu w HoME, podczas gdy cały obóz śpi Fëanor budzi Curufina i wraz z kilkoma najbardziej oddanymi ludźmi podpala statki. Różnic jest więcej, zainteresowanych tą wersją wydarzeń odsyłam do tematu o Ambarussa mam pomysł!!! Planowałam zrobić całą scenę z Losgar łacząc w jedno wersje z Silmarillionu i HoME, ale z przyczyn czasowo-technicznych nigdy nie wyszłam poza namiot Z przymrużeniem oka Niestety animowania nie da się nauczyć w 5 minut, a i programy odpowiednie są potrzebne, więc projekt uśpiłam, ale mam nadzieję kiedyś do niego wrócić. Póki co - końcowa animacja 2009:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Film jest na Vimeo: http://vimeo.com/36058970

W załączniku test-szkic pierwszej strony komiksu, który stał się bazą pod animację. Najpierw był pomysł na komiks, ale statyczne obrazki to za mało, więc porwałam się z motyką na Księżyc Z przymrużeniem oka Jeśli kiedyś do tego wrócę najpierw zrobię komiks, co będzie scenariuszem do animacji. Tak naprawdę do tej pory nie wiem, jak to pogodzić, by Maedhros wypowiedział swoje słynne zdanie z Silmarillionu i "samotnie stanął z boku", a jednocześnie spał nieświadom niczego i dopiero budziły go odblaski ognia z pożaru Złośliwy uśmiech Co zrobić, by Siedmiu w komplecie wkroczyło do Beleriandu wiem od początku, gorzej to zanimować Uśmiech Saurona ;D

Odnośnie wyglądu postaci - to jest szkic, w żadnym wypadku wersja ostateczna, choć są trochę podobni do tego, jak wyglądać powinni Kwiatkiem ją!

Technicznie Dlaczego nie na You Tube? Wytłumaczą panowie C&C, zadowoleni, że póki co nie ma ich w filmie. (Naszkicowani w 2009, a wczoraj nieco podrasowani na potrzeby planu zdjęciowego Z przymrużeniem oka )

Link

Choć na mini-wyświetlaczu efekt nie jest taki zły. W każdym razie próbowałam główną animację wiele razy ładować na YT w różnych formatach, z różnymi ustawieniami, włącznie z tymi, które YT zaleca i nie udało mi się uzyskać dobrej jakości obrazu. Zawsze wyglada toto jak rozmazany JPG Jestem przeciw a powinno jak klip, który ładuję z dysku, jak ma to miejsce na Vimeo Jestem za Nie wiem w jaki sposób ludzie ładują porządną jakość na YT, może to sprawa innego formatu wyjściowego, a może nadmiaru czerwieni na moim klipie.

Jeszcze dla porządku pierwszy wpis wraz z testem #1, który robiłam ręcznie w Painterze: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=83745#83745
Najpierw robiłam rysunek, a potem przesuwałam o kilka pikseli i mieszałam przeźroczystością warstw, i tak klatka po klatce wszystko mi się pomieszało W wersji #3 poszło prościej, bo najazdy i panoramy zrobił program do edycji video. Jak wyszukam ten pierwszy test w formie surowej, to go również dodam na Vimeo.
Edit. I jest na Vimeo: http://vimeo.com/36116288

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 21-08-2016 01:19, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora