Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Każdy czarodziej powinien mieć hobbita albo kilku hobbitów stale u boku; już oni by go nauczyli wyrażać się ściśle i nie bujać w obłokach." Gandalf do Merry'ego, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co byście napisali w liście do Mistrza 
Autor Wiadomość
Niofo
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 05-11-2011 18:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Och, ja na pewno przez pół listu (a listy w moim wydaniu są, jakby to rzec, troszkę długie... Troszeczkę. Na kilkanaście stron) wychwalałabym jego geniusz pod niebiosa, z licznym użyciem przymiotnika 'wonderful' Śmiech Natomiast przez drugie zapewne przemaglowałabym niezmiernie istotne sprawy dotyczące I ery, czyli mój (znaczy się Nolofinwego Śmiech ) pojedynek z Morgothem i co do niego doprowadziło, potem kwestia, czy śmierć Finroda była dla Beleriandu bardziej opłacana (w końcu uratował Berena, bez którego E i E nie popłynęliby do Amanu po posiłki) czy nieopłacalna (w końcu gdyby nie zginął, to może Nargothrond wziąłby większy udział w Nirnaeth Arnoediad) albowiem ta kwestia staje się kością niezgody między mną a Finrodem, tj jego reinkarnacją. Potem jeszcze trochę pozachwycałabym się nad geniuszem jego profesorskości. Btw, na pewnym innym forum mam taki bardzo zabawny podpis: Super śmiech
Cytat:
Mówisz do człowieka, którego największą życiową tragedią jest rozminięcie się z Profesorem Tolkienem o niemal ćwierć wieku.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email