Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Teraz dopiero mogli się poddać rozpaczy i płakali wszyscy długo: jedni wyprostowani i milczący, inni przypadłszy twarzą do ziemi. Dum... dum... Bębny Ucichły." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach 
Autor Wiadomość
Nanatei
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 03-11-2011 15:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Oj, widzę, że nie nadążam za trendami, bo nigdy o mapie nawet nie pomyślałam, a tutaj słyszy się i widzi różne czary... Uśmiech

W domu to tu, to tam wiszą moje grafiki z roślinami Śródziemia (miał wisieć też tekst z Silmarillionu pisany tengwarem, ale mama nie chciała dostosować się do mojej wizji jego rozwieszenia, a ponadto co do poprawności mogłoby być lepiej, więc z pomysłu zrezygnowałam Język ).

Mój pokój to właściwie miniatura Śródziemia, z każdego zakątka coś w nim jest. Z Rohanu są żywo zielone ściany, z Shire jest lampa z mleczno żółtawego szkła opleciona pędami jakiejś rośliny i słomkowy kapelusz na globusie, z Lothlórien jest złote drzewo namalowane na ścianie ponad łóżkiem (które zresztą ma kutą, pozłacaną ramę), z Imladris jest księgozbiór zawierający nie tylko dzieła Tolkiena, ale i różne przedwojenne nawet precjoza z tłoczonymi oprawami...

Z innych ciekawostek, to oczywiście sztandarowa szklanka po nutelli z Eowiną, która to dzielnie mi służy do przetrzymywania pędzelków, piór i innych dziwnych pisaków, bukiety zasuszonych kwiatów i zioła w słoiczkach.

Bardzo wyróżnia się też moja szafa (której nie mogę domknąć, bo producenci nie przewidzieli, że ktoś będzie miał zamiar wieszać w niej sukni długich po kostki) a i inne ubrania tworzą dość malowniczy widok (siostra stwierdziła, że nie mam żadnych ,,normalnych" ubrań... Śmiech ).

Ogółem: niby nic, ale nawet największy ignorant wchodząc do mojego pokoju czuje, że tu coś wisi w powietrzu... Język
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość