Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Harry Potter napisany na podstawie Władcy Pierścieni?? 
Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 15-10-2011 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Zbyt dużo nie pamiętam, nie przeprowadzę analizy porównawczej. Przeczytałam część , nie całość, zresztą wtedy gdy czytałam nie było wszystkich tomów, chodziło o wyrobienie sobie zdania, aby nikt mi nie zarzucał, że krytykując nie wiem o czym mówię. Jednak przy piątym tomie mnie odrzuciło, ten początek ( A taki obiecujący tytuł ) Tworzenie się czegoś w rodzaju Drużyny Harrego hmmmm... Następnych tomów nie przeczytałam. Najpierw ich nie było, potem nie miałam czasu - bo jaki to pożytek? Nie sądzę, że pani Rowling miała zamiar naśladować Tolkiena, możliwe, że czasami zabrakło jej konceptu, a że Władca Pierścieni jest wyjątkowy, niemal podstawą fantasy - coś nieco ściągnęła, jak robią to twórcy fanfików? Tylko hmmmm... czy nikt się nie upomniał o prawa autorskie? Ratujcie bo go pobiję
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość