Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie należy bowiem narażać się orłom, gdy się ma wzrost hobbita i siedzi się nocą w orlim gnieździe." Bilbo, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Harry Potter napisany na podstawie Władcy Pierścieni?? 
Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 15-10-2011 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Zbyt dużo nie pamiętam, nie przeprowadzę analizy porównawczej. Przeczytałam część , nie całość, zresztą wtedy gdy czytałam nie było wszystkich tomów, chodziło o wyrobienie sobie zdania, aby nikt mi nie zarzucał, że krytykując nie wiem o czym mówię. Jednak przy piątym tomie mnie odrzuciło, ten początek ( A taki obiecujący tytuł ) Tworzenie się czegoś w rodzaju Drużyny Harrego hmmmm... Następnych tomów nie przeczytałam. Najpierw ich nie było, potem nie miałam czasu - bo jaki to pożytek? Nie sądzę, że pani Rowling miała zamiar naśladować Tolkiena, możliwe, że czasami zabrakło jej konceptu, a że Władca Pierścieni jest wyjątkowy, niemal podstawą fantasy - coś nieco ściągnęła, jak robią to twórcy fanfików? Tylko hmmmm... czy nikt się nie upomniał o prawa autorskie? Ratujcie bo go pobiję
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość